Toddler Toys

Žaislai pagal vaiko amžių

gruodžio 3, 2021

Vaikams patinka žaislai. Nesvarbu – dideli, maži, seni, nauji, spalvoti ar vienspalviai – pradžiugins kiekvieną. Nebent… žaislas nepataiko į amžiaus grupę. Įsivaizduokite kūdikį, žaidžiantį su sudėtingu ir daug smulkių dalių turinčiu konstruktoriumi, arba sumanų ir smalsų penkiametį, dovanų gavusį muzikinį žaislą, kabinamą virš lovos. Katastrofa bet kuriuo atveju! Taip, žaislai turi būti smagūs ir linksmi, bet nemažiau svarbu ir tai, kad jie atitiktų vaiko pomėgius, gabumus ir amžių. Tobulas amžių atitinkantis žaislas yra saugus, lavinantis vaiko vaizduotę ir tuopat metu skatinantis vaiko vystymąsi. Sulig kiekvienais savo gyvenimo metais vaikai pasiekia tam tikrus etapus, todėl svarbu rinktis tokius žaislus, kurie padėtų vaikui augti tiek fiziškai, tiek socialiai. Kad būtų lengviau susigaudyti tarp visų reikalavimų ir rekomendacijų, paruošėme trumpą, bet informatyvų vaikiškų žaislų gidą pagal amžiaus grupes.

O jei žaislų ieškote patiems mažiausiems, spauskite čia – anksčiau rašėme apie saugius, kūdikiams tinkamus žaislus.

 

Žaislai 1-2 m. amžiaus vaikams

Antraisiais gyvenimo metais vaikai tampa tyrinėtojais. Smalsūs ir viskuo besidomintys dvimečiai jau yra pakankamai fiziškai stiprūs, kad galėtų žaisti ir mokytis tuo pačiu metu. Aktyviam 1-2 m. amžiaus vaikui reikalingi žaislai fiziniam žaidimui – ėjimui, lipimui, stūmimui ar jojimui – bei tokie žaislai, kurie skatina eksperimentus ir įsivaizdavimus. Galima rinktis žaislus, kurie juos stumiant ar traukiant leidžia garsus, turi judančių, iššokančių dalių, arba žaislines mašinėles su vairuotojais ir keleiviais viduje.

Tinkantys žaislai: stumiami žaislai, traukiami žaislai, žaislinės mašinos, vonios žaislai.

Medinis autobusas

Tinkamas 1-2 m. amžiaus vaikui, medinis autobusas su keleiviais viduje

 

Žaislai 2-3 m. amžiaus vaikams

Vyresniems vaikams patinka išbandyti savo fizinius sugebėjimus – jie mėgsta šokinėti, laipioti ir mėtyti, todėl jiems puikiai tinka žaislai, skirti aktyviems žaidimams. Trečiaisiais gyvenimo metais prasideda ir žaidimai pasikliaujant vaizduote. Bent kurį laiką tokio amžiaus vaikas greičiausiai žais su lyčiai specifiniais žaislais: berniukas sunkvežimiu vežios smėlį, o mergaitė maitins ir pietų miegui guldys savo lėlę. Tačiau tiek berniukai, tiek mergaitės tokiame amžiuje yra labai aktyvūs, todėl verta atkreipti dėmesį į stumiamus bei traukiamus žaislus. Taip pat šiame amžiuje vaiką galima supažindinti su supamaisiais žaislais.

Tinkantys žaislai: stumiami žaislai, traukiami žaislai, mašinėlės, supamieji žaislai, žaisliniai namų apyvokos daiktai (telefonas, žoliapjovė, parduotuvės vežimėlis).

supamas arkliukas

Taip pat šiame amžiuje vaiką galima supažindinti su supamaisiais žaislais

Žaislai 3-6 m. amžiaus vaikams

Maždaug ties trečiaisiais metais vaikai pradeda žaisti tarpusavyje. Darželinukai yra tikri apsimetinėjimo žaidimų ekspertai. Jie mėgsta įsijausti į suaugusių vaidmenis, o kostiumai bei vaidmeniui tinkami daiktai tik dar labiau skatina jų vaizduotę. Šiame amžiuje gana įprasta prisirišti prie mėgstamiausio žaislo, turėti mėgstamiausią lėlę ar meškiuką.

Tinka: triratukas ir su šalmas, konstruktoriai, lėlės, kostiumai, pasakų knygos.

Visi blogo įrašai