safe baby toys

Saugūs žaislai kūdikiams: kaip išsirinkti atsakingai

gruodžio 3, 2021

Užėjus į žaislų parduotuvę ar dairantis žaislo kūdikiui internete sunkiausia užduotis gali tapti išsirinkti vieną – šiaiš laikais jų tiek daug! Ypač sunku gali būti naujai “iškeptiems” tėvams arba naujagimį aplankyti susiruošusiems žmonėms, kurie apie žaislus nieko neišmano. Ne paslaptis, kad kūdikių žaislai turi būti mieli ir smagūs, tačiau yra ir kitų, nemažiau svarbių (o gal ir svarbesnių) savybių: žaislas turi būti saugus (t. y. jokių smulkių ar aštrių dalių), atitinkantis amžių ir skatinantis kūdikio vystymąsi. Kadangi mūsų darbas yra kurti saugius kūdikių žaislus, norėjome pasidalinti savo patarimais, kurie padės išsirinkti geriausią ir saugiausią žaislą kūdikiui.

 

0-6 mėn. amžiaus kūdikių žaislai

Maždaug pusę savo pirmųjų metų kūdikiai negali nulaikyti daiktų rankomis, tačiau pasaulį tyrinėja ausimis ir akimis. Todėl labiausiai kūdikius traukiantys žaislai būna kontrastingų spalvų arba skleidžiantys įvairius garsus. Kai naujagimiai paauga ir pradeda siekti aplink esančių daiktų, jiems pradeda patikti tekstūrą turintys žaislai. Ir nepamirškite: anksčiau ar vėliau žaislas vis tiek atsidurs kūdikio burnytėje!

Tinkantys žaislai: barškučiai, kramtukai, kabantys žaislai, medžiaginės lėlės.

Saugūs žaislai kūdikiams

labiausiai kūdikius traukia kontrastingų spalvų žaislai

 

6 – 12 mėn. amžiaus kūdikių žaislai

Vėliau, tarp 6 ir 12 mėnesių, kūdikiai įgyja naujų motorikos įgūdžių, todėl žaisti pradeda naujais būdais. Kai kūdikiai išmoksta atsisėsti jie ima domėtis interaktyviais žaislais, kuriuos galima statyti, mesti, trankyti, atidaryti ir uždaryti, įdėti ir išimti ir panašiai. Išmokusiems šliaužioti ir po truputį vaikščioti vaikams pradeda patikti žaislai, kurie juda kartu su jais, pavyzdžiui stumiami ir traukiami žaislai.

Tinkantys žaislai: barškučiai, kamuoliai, paprastų formų dėlionės, stumiami žaislai, traukiami žaislai.

Saugūs žaislai kūdikiams

Išmokusiems šliaužioti vaikams pradeda patikti žaislai, kurie juda kartu su jais

 

Patarimai ieškant saugių žaislų kūdikiams:

  • Įsitikinkite, kad žaislas pagamintas iš kūdikiui tinkančių medžiagų ir juos kramtydamas kūdikis negaus toksinų:
    • plastikinis žaislas yra pagamintas žinomo ir pratikimo brand’o, neturi jokių kvapų, turi CE ženklus.
    • medinis žaislas yra nudažytas ir impregnuotas tinkamomis medžiagomis. Geriausia, jei medžiagos yra natūralios, tačiau reikėtų įsitikinti, ar vaikas nėra joms alergiškas.
  • Įsitikinkite, kad nebūtų aštrių kampų ir briaunų, kuriomis kūdikis galėtų susižeisti.
  • Kūdikio žaislas neturi turėti labai išsikišusių dalių, kad kišdamas žaislą į burnytę kūdikis nesusivimdytų.
  • Kūdikio žaislas neturi turėti jokių smulklių detalių, kurios gali atsiskirti po lengvo mechaninio pažeidimo ar sąlyčio su vandeniu (seilėmis).
Visi blogo įrašai